Contact icon

Skontaktuj się z nami +48 608 407 603

Subpage slide

Druk cyfrowy i offsetowy

Decydując się na produkcję materiałów promocyjnych, dokumentów reprezentacyjnych czy też jakichkolwiek realizacji graficznych, przedsiębiorcy stają przed istotnym wyborem — jaka technika okaże się najbardziej korzystna i opłacalna w kontekście konkretnego projektu

Druk offsetowy czy cyfrowy?

Wybór między drukiem offsetowym a cyfrowym w dużej mierze zależy od skali oraz specyfiki zamówienia. Zarówno jedna, jak i druga metoda jest realizowana w bardzo wysokiej jakości, jednak podejmując decyzję warto przeanalizować indywidualne wymagania naszego projektu.

Aspektem, który już na pierwszy rzut oka odróżnia od siebie obie omawiane metody, jest zakres materiałów oraz specjalnych rodzajów farb i barwników, które mogą brać udział w procesie nanoszenia obrazu. W przypadku druku offsetowego mamy do czynienia z niezwykle szerokim zakresem powierzchni, gdyż zastosowana technologia umożliwia przenoszenie farby nawet na materiały sztywne tak jak wydruk Uv, takie jak karton o dużej gramaturze czy tworzywa sztuczne, także w bardzo dużych formatach. W przypadku metody cyfrowej musimy się ograniczyć do materiałów giętkich.

Kolejną różnicą, która w dużym stopniu wpływa na zakres projektów, które warto zrealizować przy pomocy jednej z omawianych metod, jest proces przygotowań niezbędnych do rozpoczęcia produkcji. Offset, jak już wspomnieliśmy, wymaga przygotowania unikalnych matryc dla każdej realizacji. Z tego powodu stworzenie pojedynczych próbek, jak również jakiekolwiek zmiany w trakcie realizacji stają się niemożliwe, a przynajmniej wysoce nieopłacalne. Problem ten nie występuje w przypadku druku cyfrowego, gdzie żadne przygotowania — naturalnie poza plikami projektowymi — nie są potrzebne.

Różnorodność wzorów i kolorów

W naszej agencji reklamowej możesz zamówić unikalne produkty o bardzo wysokiej jakości wydruku. Personalizacja jest możliwa przy praktycznie każdej realizacji ! 

Litery Świetlne zamontowane na ścianie budynku - Placard Rzeszów KatowiceLitery Świetlne - Realizacje w całej Polsce - Rzeszów, Kraków, Połaniec, Katowice

Co zyskujesz, współpracując z nami?

Decydując się na zamówienie, wybierasz sprawdzone rozwiązania. Mamy ponad trzydziestoletnie doświadczenie, które pomaga nam szybko i profesjonalnie realizować tego rodzaju zamówienia. Potrafimy także iść z duchem czasu, a rozwiązania przygotowane przez nas współgrają z aktualnie obowiązującymi trendami. Szybki czas reakcji i staranne opracowanie projektu to kolejne zalety współpracy z naszą agencją reklamową.

Jeżeli szukasz sprawdzonych, solidnych wykonawców, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Dla Ciebie przygotujemy indywidualny projekt i wycenę. Zapraszamy do współpracy.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.